Чому на Землі 24 години?

Наявність на добу 24 години викликано тим, що наша планета здійснює повний оберт навколо своєї осі за наближену кількість часу, яка дорівнює 23 годин 59 секунд.Jul 1, 2022

Вперше розділили доба на 24 частини стародавні єгиптяни та шумери. Їхні астрономи відстежували час руху зірок на небі. Єгиптяни придумали дванадцяткову систему часу обчислення. Вони виділяли дві частини на добу – темний і світлий час.

Доба – це час, за який наша планета Земля робить один оберт навколо своєї осі. Люди вважають, що в добах рівно 24 години. Насправді ж у добах 23 години та 56 хвилин. Щоб залишилися чотири хвилини на добу не накопичувалися і не заважали літочисленню, у календарі є високосні роки.

Вперше поділ доби на годинник (але з різною довжиною) години) зустрічається в Давньому Єгипті близько 2100 до н. е., цю систему для орієнтації у часі застосовували єгипетські жерці. У цій добі 24 години включали один година ранкових сутінків, десять денних годин, один година вечірніх сутінків та дванадцять нічних годин.