Дихання сіллю: чим корисне і як це робити правильно

Дихання сіллю – це один із методів альтернативної медицини, який активно застосовується в сучасному світі. Багато людей знають про корисні властивості морської та гімалайської солі, але не всі знають, що дихання сіллю може принести відчутну користь для здоров’я.

Основна ідея методу полягає в тому, що інгаляція солі дає змогу очистити дихальні шляхи від різних забруднень і проблем, як-от алергії, астма, хронічний бронхіт та інші. Сольові інгаляції допомагають поліпшити якість дихання, зміцнити імунну систему та полегшити симптоми низки захворювань.

Існує кілька способів проведення сольових інгаляцій, включно зі спеціальними пристроями та простими домашніми процедурами. Наприклад, можна використовувати спеціальні сольові лампи, сольові кімнати або просто розчиняти морську або гімалайську сіль у теплій воді та дихати над отриманим розчином.

Дихання сіллю чим корисне
Корисність дихання сіллю
1Поліпшення роботи дихальної системи
2Очищення і зволоження слизової оболонки
3Зміцнення імунітету
4Підвищення ефективності роботи легень
5Зняття запалення та набряку дихальних шляхів
6Поліпшення обміну газів в організмі
7Зниження ризику застудних захворювань
8Розслаблення і зняття стресу

Їхній цілющий ефект ґрунтується на антибактеріальних, протизапальних і муколітичних властивостях солі. Вдихання соляного аерозолю розріджує мокротиння, полегшує виведення слизу з легень, полегшує дихання.

Для чого потрібно дихати сіллю?

Ефект від соляних інгаляцій Стимулюються захисні механізми дихальних шляхів. Пригнічується ріст і життєдіяльність патогенних мікроорганізмів. Очищаються легені, активізуються обмінні процеси в тканинах респіраторного тракту.

Скільки потрібно дихати сіллю?

Закип’ятивши розчин, залиште його на 5-10 хвилин для охолодження, щоб не обпалити горло і слизові. Вдихати пару слід глибоко, ротом або носом, затримуючи дихання на 1-2 секунди. Для дорослих час інгаляцій – 20 хвилин, для дітей – до 10 хвилин.

Який ефект від соляної кімнати?

Сольові процедури оновлюють шкіру, сприяють оздоровленню завдяки відлущуванню ороговілого шару шкіри та живлять її. Відвідування соляних печер призводить до якісної зміни інтенсивності припливу крові до клітин шкіри, посилюючи кисневий обмін на мікрорівні.