Коли не можна робити АСІТ?

Протипоказання до АСІТ туберкульоз; захворювання залоз внутрішньої секреції; онкологія; серйозні соматичні патології (захворювання серцево-судинної, дихальної, сечовидільної систем, печінки і т.п.).

Іноді буває так, що пацієнту проводять АСІТ, але терапія не допомагає. Можливих причин кілька: Людина отримала недостатню дозу препарату. Це буває, якщо пацієнт пропускає уколи, забуває приймати під'язикові препарати або у нього була тривала перерва через сильну алергію або хворобу.

АСІТ-терапія впливає на імунну систему, що виробляє специфічні імуноглобуліни іншого класу IgG. З їх допомогою запускається ланцюгова реакція: алерген блокується при попаданні в організм та прояв алергії при контакті з алергеном поступово зменшується. Досягається клінічне одужання.

Курс лікування методом АСІТ триває 3-5 років. Його починають суворо під час ремісії захворювання та під наглядом лікаря алерголога-імунолога. Від виду алергену (пил, пилок) та ступеня розвитку алергії залежить спосіб лікування. Пацієнту може бути запропонована передсезонно-сезонна або цілорічна терапія.