Коли починають іти хвости?

При підвищенні температури до 830С починається значне виділення сивушних олій – “хвостів”. Ті, хто не женеться за кількістю і робить наголос на високу якість самогону, при цій температурі припиняють відбір “тіла”. Після цього до температури браги 98-990С можна збирати “хвости”.

Під час відбору тіла періодично заміряється залишкова міцність дистиляту на виході. Коли цей показник опускається до позначки 40% (40 “градусів”), відбір тіла завершують і переходять до відбору хвостів. Перевірити “хвости” можна ще й підпалюванням: за міцності нижче 40 градусів дистилят перестає горіти.

“Хвости” самогону Коли температура пари досягає 80°, необхідно починати контролювати міцність дистиляту звичайним спиртоміром у мензурці. Як тільки вміст спирту опускається до 40°, відбір тіла припиняють – далі відбирають хвости, які не виливають, а просто відокремлюють в іншу ємність.

Хвости визначають за градусом. Якщо в струмені міцність падає до 30° під час першої перегонки, а під час другої – до 40°, то збір тіла припиняють і починають збір хвостів – до 20°. Можна і нижче, але в цьому немає доцільності. Як правило, при першій перегонці у фруктових і зернових браг “тіло” роблять меншим.