Принцип роботи IoT: пристрої, мережа та передача даних

Інтернет речей (IoT) – це концепція, що ґрунтується на підключенні фізичних об'єктів до Інтернету з метою обміну даними та управління ними. Принцип роботи IoT полягає в тому, що пристрої можуть збирати інформацію, обмінюватися нею та приймати рішення на основі отриманих даних.

В основі роботи IoT лежать датчики та сенсори, які встановлюються на пристроях та можуть вимірювати різні параметри, такі як температура, освітленість, тиск та інші. Отримані дані передаються через Інтернет, де їх можна обробляти, аналізувати і використовуватиме прийняття рішень.

Основний принцип роботи IoT полягає в тому, що пристрої можуть бути віддалено керованими. Це означає, що за допомогою Інтернету можна контролювати та керувати об'єктами в режимі реального часу. Наприклад, ви можете вмикати та вимикати світло у своєму будинку з іншої країни або контролювати температуру в приміщенні за допомогою мобільного додатка.

Інтернет речей має широкий спектр застосування у різних галузях, включаючи сільське господарство, промисловість, охорону здоров'я, транспорт та навіть побутову сферу. Завдяки Інтернету речей, ми можемо створювати розумніші та ефективніші системи, які дозволяють нам збирати дані, аналізувати їх та використовувати для оптимізації роботи та підвищення якості життя.

У чому принцип роботи IoT
Компоненти IoTОпис
ДатчикиПристрої, які збирають дані з фізичного оточення, такі як температура, вологість, освітлення та інші параметри.
МережаІнфраструктура, що забезпечує комунікацію між пристроями IoT, передачу даних та доступ до хмарних сервісів.
Центральний серверСервер, який приймає дані від датчиків, обробляє їх та приймає керуючі рішення на основі отриманої інформації.
Хмарні сервісиПлатформи, які дозволяють зберігати, аналізувати та керувати великим обсягом даних, зібраних від пристроїв IoT.
Користувальницький інтерфейсІнтерфейс, через який користувач може взаємодіяти із системою IoT, отримувати інформацію та надсилати команди.

Інтернет речей (Internet of Things — IoT) включає відразу кілька явищ. Це самі пристрої, які вийшли в мережу та взаємодіють між собою. Це і спосіб підключення – M2M – тобто машини до машини, без участі людини. Це великі дані, які тепер генерують пристрої.

Який принцип роботи IoT?

Концепція IoT заснована на принципі М2М. Це означає, що електронні пристрої можуть спілкуватися один з одним без посередництва людини. IoT – це автоматизація найвищого рівня. У IoT обмінюватись інформацією через інтернет використовуються TCP/IP-протоколи.

Як працює Інтернет речей IoT?

Датчики пристроїв збирають дані у певному середовищі. Пристрій може мати кілька датчиків, наприклад смартфон оснащений GPS, камерою, акселерометром та іншими датчиками. Датчики збирають дані з довкілля на вирішення певних завдань. Після збору даних пристрій повинен надіслати їх у хмару.

Що таке Internet of Things простими словами?

Що таке Інтернет речей (Internet of Things, IoT)? Термін IoT, або Інтернет речей, відноситься до колективної мережі підключених пристроїв та технології, яка полегшує зв'язок між пристроями та хмарою, а також між самими пристроями.

Як система IoT фіксує дані?

Ці пристрої можуть бути як розумний годинник, так і RFID-чіпи відстеження запасів. Пристрої, підключені до IoT, обмінюються даними через мережі чи хмарні платформи, підключені до Інтернету речей. Інформація, отримана в реальному часі IoT, наближає цифрову трансформацію