Що робити, якщо вас вирвало кислотою: термінові дії та перша допомога

Вирвало кислотою, що робити? – це питання, з яким можуть зіткнутися люди, що потрапили в аварію з хімічними речовинами або жертви нападу з використанням кислоти. Такі випадки часто викликають паніку і потребують негайної допомоги.

Кислотні опіки можуть призвести до серйозних ушкоджень шкіри та тканин, спричинити болісні відчуття та залишити довготривалі наслідки. Тому важливо знати, як правильно вчинити у випадку, коли “вирвало кислотою”.

У цій статті ми розглянемо основні кроки першої допомоги в разі кислотних опіків, а також дамо поради щодо подальшого лікування та реабілітації після такої травматичної події.

Вирвало кислотою що робити
СимптомиДії
Опіки на шкіріНегайно промити великою кількістю води та звернутися до лікаря
Почервоніння очейПромити очі чистою водою та звернутися до лікаря
Утруднення диханняВикликати швидку допомогу і не намагатися самостійно лікуватися
Відчуття печіння в шлункуВипити молоко або содову воду, не приймати ліки без вказівки лікаря

Чому Блюю кислотою?

Нудота і блювота кислотою спостерігається за гастриту з підвищеною секрецією та виразки шлунка. Блювота жовчю (зеленувато-жовтого кольору) зумовлена патологією гепатобіліарної системи (печінка, жовчний міхур) або підшлункової залози. Криваве блювання (червоного або коричневого кольору) вказує на шлунково-кишкову кровотечу.

Чи можна пити воду при блювоті жовчю?

Що робити в разі блювоти жовчю Як першу допомогу необхідно прополоскати рот водою, випити негазовану воду, чай або компот із сухофруктів. Щоб не спровокувати нові блювотні позиви, потрібно пити часто, але маленькими ковтками – так вдасться запобігти зневодненню.

Чому нудить шлунковим соком?

Блювота жовчю типова за сильного алкогольного отруєння. Воно також може вказувати на захворювання печінки, жовчовивідних проток і підшлункової залози, такі як жовчнокам’яна хвороба, холецистит або панкреатит. Ще одна можлива причина блювоти жовчю – непрохідність дванадцятипалої кишки.